obrus obdĺžnik MARA

Modrotlač s mašličkami v kuchyni - obrus obdĺžnik

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


7,10 €

2 kusy na sklade


2 až 5 dní

Bavlnený obrus obdĺžnikového tvaru je ušitý z farebne zladených látok, ozdobený vo farebných prechodoch bavlnenou hadovkou.  Pôvodné ľudové námety si určite nachádzajú miesto aj v súčasnom modernom prevedení. Svojim dizajnom evokuje návrat do minulosti. Čerpá z ľudovej kultúry a preto je vhodný na chalupy, chaty, ale nie len tam.

Doporučujem prať v práčke na šetrnom programe. Žehliť môžete na vysokej teplote na bavlnu z rubovej strany. Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

Prečo obrus?

Prestretý stôl je skrátka symbolom útulného domova. Obrusy sú estetickou ochranou stola pred poškodením alebo ušpinením, nejde teda len o okrasný doplnok, ale spĺňajú aj oveľa praktickejšiu funkciu – chránia stôl. Niekedy je výber vhodného obrusa rozhodujúci, pretože nie na každú príležitosť sa hodí jeden a ten istý obrus. Materiál, farby a rozmery musia rešpektovať konkrétnu situáciu.Hitom do vášho bytu môže byť určite aj pekný obrus. Premeňte svoj jedálenský stôl v moderný dizajnový kúsok. Postačí prestrieť prestierania a stredový pás a rázom je príjemná zmena pri stolovaní. Zaujímavé dizajnové kúsky prestierania a stredové pásy ktoré sú elegantné, krásne a rôznych tvarov a farieb. Prestierania a stredové pásy-štóly okrem estetického hľadiska ponúkajú aj ochranu stolov pred fľakmi a škrabancami. Pekný celoročný obrus s ozdobným lemom, ktorý ozdobí vašu jedáleň a dodá jej nový a neopozeraný vzhľad. Obrus ochráni váš stôl pred poškodením alebo znečistením. Textilný obrus ľahko a pohodlne vyperiete. Nemáte radi holé stoly? Chcete, aby bol zahalený úplne alebo len čiastočne? U nás si môžete vybrať z rôzne veľkých kusových obrusov, ktoré rozžiaria Váš stôl. Nech už je to jedálenský stôl alebo konferenčný stolík v obývačke. Ponúkame buď veľké obrusy, ktoré ukryjú celý stôl, že mu budú vytŕčať len nohy, alebo takzvané behúne, ktoré sú pekným doplnkom k menším stolom. Dobre behúne vyzerajú aj na veľkom stole, pretože mu dodajú iný a nezameniteľný efekt. Pre zvýšenie estetického dojmu môžete obrusy farebne skombinovať aj s prestieraním. Môžete si vyberať z niekoľkých moderných farieb a vzorov. Rozmery obrusov i prestieranie by ste mali vždy prispôsobiť veľkosti stola. Obrusy tvoria dnes už takmer neoddeliteľnú súčasť každej domácnosti.

Kuchynský obrus

Mimoriadne obľúbené sú obrusy na režnom podklade pripomínajúcom tradičný ľan. Ich nespornou výhodou však je neporovnateľne nižšia cena a oveľa jednoduchšia údržba. Tieto materiály pôsobia výnimočne s bavlnenou paličkovanou čipkou, ktorú nájdete na mnohých našich obrusoch. Kuchynský obrus do kuchyne jednoducho patrí. Obrusy a prestierania sú presne tým, čo dokáže jednoducho podčiarknuť alebo zmeniť celkový vzhľad vašej kuchyne i jedálne. Patríte medzi ľudí, ktorí si na riadne a slušné stolovanie potrpia? V tom prípade pre vás máme širokú ponuku obrusov, ktoré dodajú chutnému obedu aj štipku elegancie a vkusu. Obrusy na jedálenskom stole nesmú chýbať rovnako, ako obrusy na konferenčný stôl do obývačky. Nielen kuchynské obrusy, okrúhle obrusy, ale takisto obrusy na oválny stôl či moderné obrusy, ktoré dokážu dodať celému prestieraniu tematický nádych podľa vášho vkusu a príležitosti. Spomedzi všetkých obrusov si vyberiete ten, ktorý sadne k vášmu stolu a splní vaše predstavy, prípade doplní noblesné prestieranie. Nás zaujíma predovšetkým praktické využitie textilných doplnkov, čo samozrejme nevylučuje aj originálny design a zaujímavý štýl.

STREDOVÝ OBRUS, PÁS, ŠTÓLA, BEHÚŇ, ŠERPA

Štóla, alebo behúň je úzky obrus, ktorý pokrýva len časť stola a väčšinou sa umiestňuje na stôl po jeho dĺžke. Samozrejme, štólu môžte použiť aj po šírke, a tak bude slúžiť aj ako prestieranie. To znamená, že jedna po šírke uložená štóla bude mať zároveň funkciu dvoch prestieraní. Ak chceme uložiť behúň po dĺžke stola, jeho rozmer môže byť kratší ako samotná dĺžka stola a tým pádom bude štóla umiestnená na vrchu stola. Ale môže i presahovať cez okraj stolovej dosky. Presahovať by mal aspoň 15 cm z každej strany. Samozrejme, presahovať môže i viac, to už záleží od Vás.

Údržba textilných výrobkov

Pri praní akýchkoľvek obrusov sa riaďte pracími symbolmi, ktoré sú vždy na produkte vyznačené. Nepoužívajte príliš veľa aviváže, inak Vám na obrusoch zostanú sivé škvrny. Pri praní je tiež dobré vo fáze odstreďovania znížiť otáčky. Obrusy žehlite najlepšie za vlhka, pôjde Vám to ľahšie. Lepšie sa tiež žehlia pri použití škrobu na bielizeň.

Súvisiace produkty

Parametre produktu

zloženie materiálu100% bavlna
hadovka100% bavlna
ŠTÝLfolklórny, ľudový

Vaše hodnotenia produktu

Napísať recenziu

obrus obdĺžnik MARA

obrus obdĺžnik MARA

Modrotlač s mašličkami v kuchyni - obrus obdĺžnik

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 7 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky