prestieranie MARA

Modrotlač s mašličkami v kuchyni - textilné prestieranie 

Za tento produkt nie sú žiadne vernostné body.


4,60 €


2 až 5 dní

Prestieranie je trojvrstvové, vystužené obojstranným vlizelínom. Zdobené je bavlnenou hadovkou vo farebných prechodoch a olemované po celom obvode. Je ušité z bavlnenej modrotlačovej látky. Pôvodné ľudové námety si určite nachádzajú miesto aj v súčasnom modernom dizajne. Vynikne na každom jedálenskom a kuchynskom stole. 

Doporučujem prať v práčke na šetrnom programe. Žehliť môžete na vysokej teplote. Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

Prestieranie z modrotlače

Rôzne vzory - ľudové, folklórne, romantické, moderné, vintage, natur alebo aj účelové na jednotlivé sviatky ako je Veľká noc, či Vianoce, vytvoria atmosféru akú práve potrebujete. V kombinácii so správne zvoleným obrusom, alebo štólou sa prestieranie stáva zároveň krásnou dekoráciou každej kuchyne a jedálne.Či už pripravujete jedálenský alebo kuchynský stôl na všedný deň, alebo potrebujete nachystať slávnostnú tabuľu, vždy siahnete po prestieraní pod taniere. Nič nerozžiari kuchyňu lepšie ako originálne textilné doplnky.Textilné vystužené prestieranie sa skladá z troch vrstiev, stredná je obojstranne lepivá výstuž, líce tvorí dekoračná látka, rub je zo 100% bavlny.Jeho funkciou je nie len ochrániť stôl, ale aj odhlučniť ( tanier na stole nehrkoce, príbor necinká). Toto prestieranie je ušité v kombinácii troch látok, farebne zladených. Preto by sme sa nemali spoliehať len na jednu sadu prestierania.Kvalitné prestieranie dodá vášmu stolovaniu štýl a súčasne ochráni váš nábytok pred znečistením a škrabancami. Treba mať niekoľko sád, vždy na inú príležitosť a svojich hostí dokážete prekvapiť krásnym stolom v každom ročnom období. Nebojte sa kombinovať farby a štýly. Jarné farby sú určite zelená so žltou, letné prestieranie môže hýriť farbami a kvetmi, na jeseň si môžete dopriať prírodné natur prestieranie vo vintage štýle, prírodné materiály ako juta alebo ľan sa Vám určite krásne odvďačia. Vianoce sú samostatná kategória, kde si naozaj môžete dopriať trochu luxusu, dať priestor fantázii a pohrať sa s výberom prestierania na slávnostnú vianočnú tabulu.

bavlnené textilné prestieranie

Prestierania a stredové pásy-štóly okrem estetického hľadiska ponúkajú aj ochranu stolov pred fľakmi a škrabancami.Premeňte svoj jedálenský stôl v moderný dizajnový kúsok. Postačí prestrieť prestierania a stredový pás a rázom je príjemná zmena pri stolovaní. Zaujímavé dizajnové kúsky prestierania a stredové pásy ktoré sú elegantné, krásne a rôznych tvarov a farieb. Každé prestieranie môže byť rozdelené na dva základné druhy. Jednak to je sviatočné, ktoré okrem praktickej funkcie plní aj významnú estetickú funkciu. Poznáme tak napríklad výrobky na úpravu stola na narodeniny, či na kar, ale aj na narodeniny, alebo na Vianoce, prípadne slávnostné na Veľkú noc. Tieto druhy sú väčšinou vyrobené z kvalitnej bavlny alebo dekoračnej zmesovej látky. Je veľmi pekné a príjemné. Druhým typom je takzvané praktické, moderné prestieranie na stôl,čo sú vlastne podložky na stôl do kuchyne ktoré sa dávajú pod tanier, aby ste neušpinili stôl, alebo obrus na stole. Môže byť využívané najmä do kuchyne. Takéto prestieranie stola môže byť vyrobené z rôznych materiálov. Okrem textilných tak poznáme aj umelé, čo sú v podstate obdĺžnikové podložky z PVC. Veľmi obľúbené sú kúsky vhodné na akýkoľvek stôl. Nič však nenahradí krásu látkového prestierania, ktoré správne doladené s utierkami, chňapkami, podsedákmi a obrusom vyčaruje vo vašej kuchyni vždy príjemnú náladu.

Folklór v bytovom dizajne

Slovenský folklór je časť tradičnej slovenskej ľudovej kultúry, vychádza zo svojich bohatých tradícií, aby reprezentoval slovenskú kultúru a tradície. Folklórne prvky sú mimoriadne trendy záležitosťou posledného obdobia a nie je tomu inak ani v bytovom dizajne. Zamilovali ste si tento návrat ku koreňom? Využite ho aj v bytovom dizajne a neoľutujete. Folklórny motív – ak ste mu raz podľahli, zrejme sa nachádza všade. Má svoje neodmysliteľné miesto vo vašom šatníku, zdobí vašu domácnosť, predovšetkým kuchyňu a možno sa nachádza priamo na vašom tele, v podobe tetovania. Folklórny, alebo ak chcete, ľudový motív je dnes všade okolo nás. Nachádza sa už takmer na všetkom, od bižutérie, cez domáce potreby a obaly potravín, až po veľké kusy nábytku. Už dávno teda nepatrí len do domu našich starých mám či na chalupu. Folklórny motív je späť a je vzácnou súčasťou nášho každodenného života. Je to motív, pre nás natoľko posvätný, ako pre Škótov ich tradičný tartan. Je to niečo, čo je naše, slovenské, a preto k nemu pristupujeme s patričnou úctou. A tak to má byť. Folklór sa vrátil späť v plnej kráse a mnohých podobách. Vrátil sa do súčasnej hudby, bytového dizajnu aj módy. Koniec koncov... on nikdy nebol preč, len nie vždy sme dokázali oceniť jeho unikátnosť a symboliku tak ako v tejto dobe.

Súvisiace produkty

Parametre produktu

zloženie materiálu 100% bavlna
hadovka 100% bavlna
ŠTÝL folklórny, ľudový

Vaše hodnotenia produktu

Tento produkt ešte nebol hodnotený.

Napísať recenziu

prestieranie  MARA

prestieranie MARA

Modrotlač s mašličkami v kuchyni - textilné prestieranie 

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 8 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje