záclona BARBORA

Červené káro - dekoračná záclona na okno 

Zakúpením <b>jedného</b> kusu tohto produktu môžete získať <b>vernostnú odmenu</b> vo výške: 4 bodov. Obsah košíka má hodnotu 4 bodov . Do troch mesiacov od kladného uzavretia objednávky ich môžete použiť v ďalšom nákupe na zľavu v hodnote 0,80 €.


43,00 €

1 Položka

Ak potrebujete iný rozmer, napíšte nám. Ak dovolia skladové zásoby, radi Vám ich ušijeme na zákazku.

::: Takmer vypredané! :::


2 až 5 dní

Dekoračná záclona na okno je ušitá z kombinácie zmesovej dekoračnej látky a bieleho priesvitného voálu. Spodný okraj a farebný prechod je zdobený bavlnenou paličkovanou čipkou. Je ušitý na garnižu so štipcami alebo háčikmi, ktoré pripevníte na záclonovku so žabkovým riasením. Záclona je z dvoch častí, cena je za celý set.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov. 

Doporučujem prať v práčke na 40 stupňov, žehliť môžete na vysokej teplote.  Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

Záclony a závesy

Kedysi ich bolo v domácnosti omnoho viac, neskôr prišla éra, keď sme ich z okien hromadne zahadzovali a pokladali za zbytočné lapače prachu, dnes sa k nim opäť postupne vraciame. Zariadenie domu alebo pracoviska je veľmi rôznorodé a zložité. Všetky použité materiály musia byť v súlade s vašim štylom a tiež je potrebné dodržať správny pomer cena / hodnota . Tomu nie je inak ani pri výberu závesov. Pri zariaďovaní je takmer posledný proces výber bytového textilu. Toľko vecí, ku ktorým sa budeme musieť prispôsobiť… Pomocou záclon, závesov dosiahneme výsledný efekt , takže je veľmi dôležité, ako si vyberiete. Aj moderné byty sa už po absencii závesov a záclon začínajú vracať ku klasike. Látka pôsobí pri okne veľmi atraktívne, zútulňuje priestor a zabraňuje aj neželaným pohľadom z vonka. Dôvod, pre ktorý netreba na tkaniny cez okno rezignovať ani dnes. Závesy, záclony alebo rolety však nemusia mať iba tieniaci účel. Môžete nimi interiér doladiť či dokonca poslúžia i ako funkčný prvok v byte. Týmito doplnkami môžete pokojne oddeľovať miestnosti, použiť ich ako tienidlo pred zvedavými susedmi či spraviť z nich vtipný doplnok do detskej izby. Ak ste sa rozhodli, že závesy sú to pravé, čo váš byt potrebuje, volili ste naozaj dobre. Dnes už nemusíte voliť iba jednofarebné, ale máte na výber rôzne farby, materiály a štýly. Transparentnú, jemne priesvitnú látku môžete použiť do miestnosti, ktorú chcete doladiť príjemným, nerušivým materiálom, ktorý ladí s farbou vášho nábytku či stien. Máte štýlovú obývaciu izbu? Vyberte si nepriesvitný záves kombinovaný s organzou, ktorý dodá miestnosti eleganciu. Vo väčších priestoroch môžete i experimentovať a vyskúšať klasické brokátové závesy. Práve tie dajú vášmu príbytku luxusný punc. Z farieb sú momentálne hitom fialová, odtiene hnedej a béžovej či biela a krémová. Nič nepokazíte ani dúhovými farbami. Pokojne, ak to váš štýl bytu dovolí, môžete aj experimentovať.

Rôzne spôsoby uchytenia závesov

PZávesy nie sú nevyhnutnosťou, ale bez nich pôsobia okná akési prázdne a smutné. Vhodné vybrané a zavesené záclony však dokážu robiť s interiérom divy. Dokážu ho pretepliť a zútulniť. Sortiment závesných systémov je pestrý a zorientovať sa nemusí byť jednoduché. Spôsob zavesenia závesov je dôležitým detailom, ktorý ovplyvňuje vzhľad celého okna a miestnosti. Pri výbere závesného systému treba mať jasnú predstavu, čo a do akej miestnosti chceme zavesiť. Kým sa rozhodnete pre konkrétnu záclonu, premyslite si spôsob ako ju zavesíte a nariasite. Má to totiž vplyv na množstvo textílie, ktoré budete potrebovať, aj na svetelné pomery v miestnosti. Pri klasickom riasení potrebujete dvojnásobok šírky okna alebo steny. Výrazné vzory vyznejú pri redšom riasení a jednoduchom systéme zavesenia. Tyč namiesto garniže Masívne drevené garniže vystriedali tyče a stali sa klasikou. Ich výhodou je, že sa dajú ľahko upevniť a zavesiť a sú vhodné na väčšinu závesov a záclon. Lietajúce závesy Ďalším spôsobom zavesenia sú lankové závesné systémy. Na tenké napnuté oceľové lanko sa na kovových krúžkoch zavesí ľahká transparentná záclona, ktorá pôsobí akoby sa vznášala vo vzduchu. Na koľajniciach... Závesné koľajničky sa vyrábajú z plastu alebo kovu. Kovové sú určené na zavesenie ťažších textílií. Koľajničky sa upevňujú na stenu, strop alebo na okenný rám. Systém môže mať jednu, dve, tri alebo štyri koľajničky, ktoré využijete na zavesenie rôznych typov dekoračných záclon. Dvojité sa používajú na záclony so závesmi, trojkoľajové a štvorkoľajové umožňujú kombináciu záclon, závesov, girlánd, volánov...

Súvisiace produkty

Parametre produktu

zloženie materiálu80% bavlna + 20% polyester + voál
paličkovaná čipka100% bavlna
ŠTÝLretro

Vaše hodnotenia produktu

Napísať recenziu

záclona BARBORA

záclona BARBORA

Červené káro - dekoračná záclona na okno 

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 2 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky