vrecko na chlieb KARINA

Folklórny modrý vzor s kvetinkami - vrecko na chlieb

7,20 €


2 až 7 dní

Vrecko na chlieb je ušité z farebne zladených látok, ozdobený je vo farebných prechodoch bavlnenou hadovkou. Modrotlač a folklórne vzory zdobili kuchyne v minulosti a tú Vašu môže aj dnes.

Doprajte svojmu chlebu obal, v ktorom sa bude cítiť veľmi dobre a svojej kuchyni pekný doplnok.  Do vrecka sa zmestí aj dvojkilogramový chlieb, uzatvára sa šnúrkou na stiahnutie. Používa sa na krátkodobé uskladnenie chleba a pečiva.

Látky sú predprané a už sa nezrazia.

Ekologické vrecko na chlieb

Chlieb by sa mal uchovávať v suchom a vzdušnom prostredí; chlieb musí dýchať. Na uskladnenie chleba používajte čisté a suché nádoby: ideálny je drevený chlebník alebo neglazovaná kameninová nádoba. Krátkodobo je možné použiť aj látkové vrecko na chlieb, napr. z ľanu. Odporúčaná teplota na skladovanie chleba je 20 až 25 stupňov a stále platí recept našich babičiek a prababičiek: uchovávať chlieb v čistej utierke alebo plátenom vrecku na chlieb. Tento spôsob umožní, že chlieb môže dýchať. Pred rokmi sa chlieb zvykol baliť do utierky a tento spôsob skladovania má niečo do seba aj dnes. Sťahovanie na šnúrky minimalizuje oschnutie chleba. Ak nepatríte medzi zručné tipy, postačí vám však aj klasická utierka, jej výhodou je menej neporiadku – keď ju rozložíte, chlieb na nej môžete rovno pokrájať a omrvinky zostanú na nej. Tak vrecko ako utierku však treba pravidelne vytriasať (napríklad vždy keď dojete chlieb) a samozrejme prať.

Folklór v bytovom dizajne

Slovenský folklór je časť tradičnej slovenskej ľudovej kultúry, vychádza zo svojich bohatých tradícií, aby reprezentoval slovenskú kultúru a tradície. Folklórne prvky sú mimoriadne trendy záležitosťou posledného obdobia a nie je tomu inak ani v bytovom dizajne. Zamilovali ste si tento návrat ku koreňom? Využite ho aj v bytovom dizajne a neoľutujete. Folklórny motív – ak ste mu raz podľahli, zrejme sa nachádza všade. Má svoje neodmysliteľné miesto vo vašom šatníku, zdobí vašu domácnosť, predovšetkým kuchyňu a možno sa nachádza priamo na vašom tele, v podobe tetovania. Folklórny, alebo ak chcete, ľudový motív je dnes všade okolo nás. Nachádza sa už takmer na všetkom, od bižutérie, cez domáce potreby a obaly potravín, až po veľké kusy nábytku. Už dávno teda nepatrí len do domu našich starých mám či na chalupu. Folklórny motív je späť a je vzácnou súčasťou nášho každodenného života. Je to motív, pre nás natoľko posvätný, ako pre Škótov ich tradičný tartan. Je to niečo, čo je naše, slovenské, a preto k nemu pristupujeme s patričnou úctou. A tak to má byť. Folklór sa vrátil späť v plnej kráse a mnohých podobách. Vrátil sa do súčasnej hudby, bytového dizajnu aj módy. Koniec koncov... on nikdy nebol preč, len nie vždy sme dokázali oceniť jeho unikátnosť a symboliku tak ako v tejto dobe.

Moderné textilné dekorácie do bytu alebo domu.

Ak patríte medzi ľudí, ktorý majú radi praktické dekorácie a máte v pláne osviežiť váš domov farbami, či pridať nejaký zaujímavý dekoračný prvok, môžete využiť napríklad čaro závesov alebo obliečok. Pomerne lacná, funkčná dekorácia, ktorá dokáže dať priestoru úplne iný štýl. Poďme sa teda pozrieť na moderné textilné dekorácie.OBLIEČKY na vankúše a paplóny sú tiež v dnešnej dobe hotovým umeleckým dielom. Malé vankúšiky sa vďaka obliečkam môžu zmeniť na veselý alebo výrazný doplnok. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili.

Kde a ako správne uschovávať chlieb vo vrecku ?

Igelitu a mikroténu odzvonilo!!! Chlieb v bavlnenom vrecku dobre zatiahnite a uložte ho na miesto, kde ho uschovávate obvykle ( napr. chlebník, komora, potravinová skriňa). Nenechávajte ho voľne položený na otvorenom priestore. Skladovanie chleba v minulosti a dnes je odlišné kvôli mnohým faktorom ako napríklad: vlhkosť prostredia, spracovanie chleba, kvalita ingrediencií atď. Ľan je priedušný, preto je pre správne uskladnenie dôležité zohľadniť práve aj Vašu "domácu klímu". "Finta" na uskladnenie si vyžaduje trochu trpezlivosti a skúmania prostredia, no potom pochopíte, že to nie je o vrecku a jeho nefunkčnosti, ale o prostredí, v ktorom je určitá klíma. Nižšia vlhkosť prostredia znižuje trvanlivosť chleba, nakoľko sa rýchlejšie vysušuje.

Parametre produktu

zloženie materiálu100% bavlna
hadovka100% viskóza
ŠTÝLfolklórny, ľudový

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Slovenský kroj Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky