chňapky JULIAN

Červeno biele ľudové vzory - kuchynské okrúhle chňapky

3,50 €


2 až 7 dní

Chňapka s uškom na zavesenie je vyplnená hrubým nemäkčeným vatelínom, preto Vaše ruky spoľahlivo ochráni pred horúcimi uškami na hrncoch. Má tvar kolieska a bude zároveň dekoráciou vo Vašej kuchyni. Červeno biely vzor na "ľudovú nôtu" s bordúrou už dávno nepatrí len do domu našich starých mám či na chalupu. Folklórne prvky sú mimoriadne trendy záležitosťou posledného obdobia môžete ich mať aj vo svojej kuchyni.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov.

Cena je za jeden kus !!!

Kuchynské textilné chňapky

Chňapky by nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Pri varení alebo pečení sú šikovným pomocníkom každej gazdinky. Kuchynské chňapky nielenže zaistia bezpečnosť počas varenia, ale kuchyni dodajú aj kúsok štýlu. Chňapky sú vtipný a originálny darček pre každú ženu v domácnosti. V prípade zašpinenia ich je možné vyprať v práčke.

Folklór v bytovom dizajne

Slovenský folklór je časť tradičnej slovenskej ľudovej kultúry, vychádza zo svojich bohatých tradícií, aby reprezentoval slovenskú kultúru a tradície. Folklórne prvky sú mimoriadne trendy záležitosťou posledného obdobia a nie je tomu inak ani v bytovom dizajne. Zamilovali ste si tento návrat ku koreňom? Využite ho aj v bytovom dizajne a neoľutujete. Folklórny motív – ak ste mu raz podľahli, zrejme sa nachádza všade. Má svoje neodmysliteľné miesto vo vašom šatníku, zdobí vašu domácnosť, predovšetkým kuchyňu a možno sa nachádza priamo na vašom tele, v podobe tetovania. Folklórny, alebo ak chcete, ľudový motív je dnes všade okolo nás. Nachádza sa už takmer na všetkom, od bižutérie, cez domáce potreby a obaly potravín, až po veľké kusy nábytku. Už dávno teda nepatrí len do domu našich starých mám či na chalupu. Folklórny motív je späť a je vzácnou súčasťou nášho každodenného života. Je to motív, pre nás natoľko posvätný, ako pre Škótov ich tradičný tartan. Je to niečo, čo je naše, slovenské, a preto k nemu pristupujeme s patričnou úctou. A tak to má byť. Folklór sa vrátil späť v plnej kráse a mnohých podobách. Vrátil sa do súčasnej hudby, bytového dizajnu aj módy. Koniec koncov... on nikdy nebol preč, len nie vždy sme dokázali oceniť jeho unikátnosť a symboliku tak ako v tejto dobe.

Moderné textilné dekorácie do bytu alebo domu.

Ak patríte medzi ľudí, ktorý majú radi praktické dekorácie a máte v pláne osviežiť váš domov farbami, či pridať nejaký zaujímavý dekoračný prvok, môžete využiť napríklad čaro závesov alebo obliečok. Pomerne lacná, funkčná dekorácia, ktorá dokáže dať priestoru úplne iný štýl. Poďme sa teda pozrieť na moderné textilné dekorácie.OBLIEČKY na vankúše a paplóny sú tiež v dnešnej dobe hotovým umeleckým dielom. Malé vankúšiky sa vďaka obliečkam môžu zmeniť na veselý alebo výrazný doplnok. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili.

VIDIECKY ŠTÝL

Budete si zariaďovať novú kuchyňu a páči sa vám vidiecky štýl? Niet divu. V takej kuchyni bude vždy kľud, útulne a príjemne.So zariaďovaním kuchyne vo vidieckom štýle sa môžete doslova pohrať, zvlášť s ich výzdobou, pretože tu uplatníme množstvo textilu, doplnkov a dekorácií.Vo vidiecky ladenej kuchyni by nemali chýbať prírodné materiály, preto pri voľbe doplnkov uprednostnite drevo, ľan, jutu, keramiku či hlinu. Vítaným pomocníkom sa stanú prútené koše, ktoré využijete na zeleninu a ovocie zo záhrady či farmárskych trhov, a tiež ako úložné boxy. Ak máte radi textílie, vidiecka kuchyňa je pre vás ako stvorená. Vzor drobných kvietkov na kuchynských utierkach môžete zladiť so záclonkami a sedákmi na stoličkách za jedálenským stolom. Štýlovo bude vyzerať aj záves pod drezom, ktorým nahradíte dvierka skrinky. Takéto riešenie dodá vašej vidieckej kuchyni kúsok originality.

Parametre produktu

zloženie materiálu100% bavlna
paličkovaná čipka100% bavlna
výplňnemäkčený vatelín 300g/m2
ŠTÝLfolklórny, ľudový

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Slovenský kroj Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky