vrecko na chlieb TEREZA

Folklór nestarne - luxusná štóla

9,80 €

  • červená
  • modrá


2 až 7 dní

Vrecko na chlieb ušité z hrubej bielej 100% bavlny. Zdobené je krojovkami s červenou a modrou výšivkou a červenou a modrou hadovkou. Lemované je bielou bavlnenou čipkou. Folklórny motív je späť a je vzácnou súčasťou nášho každodenného života. Je to niečo, čo je naše, slovenské, a preto k nemu pristupujeme s patričnou úctou.

Doprajte svojmu chlebu obal, v ktorom sa bude cítiť veľmi dobre a svojej kuchyni pekný doplnok. Do vrecka sa zmestí aj dvojkilogramový chlieb, uzatvára sa šnúrkou na stiahnutie. Používa sa na krátkodobé uskladnenie chleba a pečiva.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov.

Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

DOPLNKY NA ĽUDOVÚ NÔTU: FOLKLÓR V MODERNOM INTERIÉRI.

Tradičné motívy a techniky prerazili do moderného interiéru aj prostredníctvom textílií. V každej miestnosti bažiacej po hravosti vynikne ručne tkaný koberec, vyšívané vankúše, batikované a maľované tapisérie či háčkované závesy. Ruka v ruke s modernými kúskami vytvoria v priestore nadčasovú a štýlovú súhru. Okrem toho, že budú napĺňať úlohu funkčného objektu, farebne a pocitovo dotvoria interiér. Eklektické výšivky a tradičné vzory ešte viac vyniknú na prírodných tkaninách akými sú juta, organická vlna či konope. Vniknutie bohémskej remeselnosti do priestoru takýmto spôsobom dodá dynamiku vášmu bývaniu, ktorú ešte umocní výmena čalúnenia za poťah s atraktívnou potlačou či 3D štruktúrou.

Tradičná alebo folklórna svadba

V duchu slovenských tradícii sa v poslednom období rozmohli tradičné svadby. Nevesta a ženích sú oblečení v krojoch, a hlavným pilierom svadobného dňa je dodržanie zvyklostí našich predkov. Ak milujete folkór a slovenské tradície, určite Vás zaujme aj svadobný sťýl s folklórnou tématikou. Nevesta a ženích volia namiesto svadobných šiat a obleku slávnostné ľudové kroje. Svadobnú výzdobu tvoria vzorované výšivky na obrusoch a prestieraní, čipky a mašličky, servítky a svietniky s ľudovým motívom, tradičná keramika, pierka z rozmarínu či levandule, ručne robené dekorácie a ručne zdobené medovníčky. Pre folklórnu svadbu sú typické jednoduché kytice z ručne zbieraných kvetín, plodov a zafarbeného lístia.

Veľkonočný obrus a prestieranie

K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo. Každá krajina má svoje tradičné menu. V čom niet rozdielov, to je dekoratívne zdobenie, pretože k veľkonočným sviatkom patrí aj krásne prestretý stôl. Použite svoju kreativitu a prineste sviežu jar do uzavretých priestorov bytu. Na chalupe je úžasné, že sa dá stolovať vonku v prírode. V zdobení neexistujú žiadne hranice. Slávnostný servis , príbor a obrusy, špeciálne len na túto príležitosť, pestrofarebné kytice, veľkonočné ozdoby a k tomu fantázia. Môžete si zvoliť vznešenú a elegantnú výzdobu, hravú a veselú, alebo prírodnú vidiecku. Tak pusťte sa do toho a oslávte sviatky vo veľkom štýle. Jarné farby. Žltá farba ako prvosienka, svetlo-zelená ako farba trávy, fialová ako voňavá fialka, ružová, belaso modrá ako nebo… Každý máme tú svoju jarnú farebnú škálu, no spoločný zmysel, význam je myslím rovnaký – nový život, znovuzrodenie. Preto vyberajme farby, ktoré nám prinášajú radosť a potešenie, nech máme krásne dni. Počas jari, obdobia prebúdzania sa celej prírody a dní slávenia Veľkej Noci nám symbolicky pripomínajú tento čas: motívy zajacov, sliepok, kuriatok, vajíčok, ovečiek a baránkov v rôznych podobách. Veľkonočná výzdoba u vás doma tak môže mať mnoho podôb. Ak patríte medzi šikovné, tvorivé dámy, určite si výzdobu robíte samé.

Moderné textilné dekorácie do bytu alebo domu.

Ak patríte medzi ľudí, ktorý majú radi praktické dekorácie a máte v pláne osviežiť váš domov farbami, či pridať nejaký zaujímavý dekoračný prvok, môžete využiť napríklad čaro závesov alebo obliečok. Pomerne lacná, funkčná dekorácia, ktorá dokáže dať priestoru úplne iný štýl. Poďme sa teda pozrieť na moderné textilné dekorácie.OBLIEČKY na vankúše a paplóny sú tiež v dnešnej dobe hotovým umeleckým dielom. Malé vankúšiky sa vďaka obliečkam môžu zmeniť na veselý alebo výrazný doplnok.

Parametre produktu

zloženie materiálu100% bavlna
paličkovaná čipka100% bavlna
stuhakrojová - 100% polyester
ŠTÝLfolklórny, ľudový

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 16 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky