Odporúčaná údržba obrusov

Aby vám obrus či obliečka od nás vydržali dlho čisté, pevné a krásne, máme pre vás niekoľko odporúčaní

Čistenie pomocou šetrných prírodných čistiacich prostriedkov ISOKOR

Na odstránenie fľakov z obrusov ako aj z obliečok odporúčame používať šetrné čistiace prípravky bez obsahu agresívnych chemických prípravkov. Na väčšinu bežných škvŕn, či už mastných, alebo fľakov od vína a rôznych nápojov či potravín, je veľmi účinný prípravok Isokor Sofa Cleaner. Tento prípravok je veľmi šetrný ku tkanine a účinne odstraňuje nielen väčšinu nečistôt, ale aj pachy, ktoré môžu byť v tkanine usadené. A to aj mimoriadne odolné, ako pach cigariet, výlučkov zvierat či rôzne rozkladné pachy.

Dlhodobá starostlivosť – predĺženie životnosti obrusov

Ak chcete, aby vám obrusy z našej dielne slúžili dlho a v dobrej kondícii, odporúčame ich po zakúpení impregnovať prípravkom Isokor Lotos Profi. Tento prípravok dlhodobo chráni vlákna a spomaľuje ich starnutie aj počas prania. Stabilizuje farby a chráni obrus aj pred nadmerným znečistením, pritom nemení vzhľad obrusu ani jeho vlastnosti na dotyk. Vydrží na obruse až niekoľko desiatok opratí bez potreby opakovaného použitia. Obrusu s pomocou tejto impregnácie predĺžite životnosť aj niekoľkonásobne.

Ako dosiahnuť, že bude váš obrus odolný voči znečisteniu

Z každého nášho obrusu si dokážete svojpomocne urobiť „teflonový obrus“ s pomocou intenzívnej impregnácie Isokor Lotos Standard. Táto nanometrická impregnácia na obruse síce vydrží iba 1-2 opratia, zato však odpudzuje všetku tekutinu a nečistoty veľmi intenzívne. Je to veľmi užitočné, najmä ak máte doma malé deti, ktoré rady rozlievajú polievku či nápoje po obruse. Rovnako teflonovú úpravu oceníte, ak nie ste zástancom prania obrusov po každom použití. Obrus s teflonovou úpravou častokrát stačí spláchnuť čistou vodou a nechať usušiť, prípadne použiť na jeho rýchle očistenie Isokor Sofa Cleaner. Takto šetríte svoj obrus aj čas a pracie prostriedky.

Viac informácií a poradenstvo ku kvalitnému čisteniu na prírodnej báze nájdete aj na www.isokor.sk