Obliečka velúr/plyš na anatomický vankúš - ANATOMIK P7

Elastická obliečka na anatomický vankúš - Vzorovaný velúr/plyš s jednofarebnými bokmi

12,80 €

množstvo

  • modrá
  • tyrkysová
  • ružová


2 až 7 dní

Popis produktu

 

Elastická obliečka je ušitá na anatomický vankúš Wellpur zo vzdušnej pamäťovej peny a iné s rovnakými rozmermi. Zapína na spodnej strane vankúša na zips. Poťah je vyrobený zo vzorovaného velúr/plyš s jednofarebnými bokmi. Je to príjemne mäkká a hebká tkanina so zložením 80% bavlna a 20% polyester. Použitý materiál je mierne elastický vhodný predovšetkým na zimné obdobie.

Je potrebné, aby ste si na anatomický vankúš kúpili špeciálnu obliečku. Väčšina vankúšov ma odzipsovateľnú obliečku, ktorá sa dá kedykoľvek vyzliecť a vyprať. Je fajn mať ale v zálohe ďalší poťah v prípade potreby. Obliečka chráni vankúš a predlžuje jeho životnosť.

rozmer vankúša M : 30x50 cm (zadná rovná strana) - hrúbka 10/7, obvod 73 cm

Doporučujem prať v práčke na šetrnom programe.

Ako si vybrať správny vankúš.

Vhodne vybraný vankúš vám zaistí nielen kvalitný nočný odpočinok a príjemné ranné prebudenie, ale aj správne podoprie vašu hlavu a krčné stavce, čím stabilizuje chrbticu. 1. Ak spíte na boku, mali by ste mať vyšší, pevnejší, anatomicky tvarovaný vankúš, ktorý drží vašu chrbticu v správnej polohe. V žiadnom prípade nesmiete mať pocit, že vám hlava visí vo vzduchu. 2. Ak spíte väčšinu noci na chrbte, kúpte si vyšší, stredne mäkký vankúš anatomického tvaru, ktorý udrží vašu chrbticu v prirodzene zakrivenej polohe a podoprie ramená a krk. 3. Ak spávate radi na bruchu, vyberte mäkký, nízky vankúš. Ten sa prispôsobí vašej váhe a chrbtica sa nebude príliš namáhať. 4. A čo ak sa v noci prevaľujete a polohy striedate? Potom si vyberte stredne mäkký a stredne vysoký vankúš s pevnou a pružnou náplňou. Takýto vankúš sa pekne prispôsobí každej vašej polohe.

Obliečky na anatomické vankúše.

Obliečky na anatomické vankúše sa vyrábajú z rôznych materiálov. Môžete ich voliť podľa ročného obdobia. Počas teplých nocí odporúčame priedušné materiály ako je hodváb alebo satén a naopak, počas chladného ročného obdobia sú to predovšetkým teplejšie materiály ako je froté či bavlna.

Charakteristika anatomického vankúša.

Ich názov je odvodený od ich tvaru. Čiže majú anatomický tvar, ktorý je prispôsobený tvaru ľudského tela. Zmierňujú tlak v oblasti šije a umožňujú svalom na pleciach i šiji úplné uvoľnenie. Ich konštrukcia umožňuje zaujať pri spánku prirodzenú i správnu polohu a znižujú tak riziko zlého položenia krčnej chrbtice počas spánku.

Parametre produktu

materiál80% bavlna + 20% polyester
ŠTÝLškandinávsky

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 4 ks :::::::::