štvorcový obrus NIKA

Retro červené bodky na bielej  - obrus štvorec

4,60 €

množstvo


2 až 7 dní

Popis produktu

 

Retro štvorcový obrus je ušitý zo zmesovej vysokogramážovej dekoračnej látky. Vzor s červenými retro bodkami na bielom podklade je po celom obvode zdobený bielou paličkovanou čipkou. Je vhodný ako do interiéru na kuchynské a jedálenské stoly, tak aj napríklad na terasu a do záhradných altánkov.

Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

RETRO ŠTÝL v bytovom textile.

Šesťdesiate roky dvadsiateho storočia sú obdobím, keď sa spoločenská situácia a napätie vo svete začali pomaly uvoľňovať. Heslom tohto obdobia sa stala sloboda, vznikli nové hudobné štýly a ľudia túžili po zmene. Retro štýl spájajú vlastnosti ako pestrosť, výraznosť, kombinovanie na prvý pohľad neskombinovateľných kúskov a veselé tvary a vzory. Farby sú sýte, najmä v odtieňoch červenej, žltej, oranžovej a fialovej. Slovo retro pochádza z latinského prefix retro, čo znamená "späť" alebo "v minulosti". U nás v ponuke nájdete obrusy, prestierania a bytové doplnky, darčeky a dekorácie s ktorými sa dostanete späť v čase. Medzivojnové obdobie je dodnes veľkou inšpiráciou pre návrhárov a radi sa k nemu vracajú aj milovníci všetkého, čo je retro. Stačí, ak sa zamyslíte nad tkaninami a textúrami z čias detstva vašich rodičov. základné vlastnosti retro štýlu: Plný života a zábavy. Pri výbere nábytku preferuje cit pre detail. Retro štýl miluje farebnosť a mix vzorov. Kombinuje občas aj nekombinovateľné. Obsahuje vysoko funkčný a užitočný nábytok a doplnky. Veľmi obľúbený štýl, obdivovaný mnohými vernými priaznivcami v podstate odráža všetko z 50. 60. a 70. rokov. Farby, veselé štruktúry a hlavne nekonečne veľa vzorov. Práve to je dôvod, prečo sa toľko ľudí rozhodlo práve pre tento štýl – veselé bývanie plné života a v žiadnom prípade nie nuda! Navyše zriadiť si dom v takomto štýl nemusí byť vôbec finančne náročné.

ŠERPA NAPRIEč STOLA

Základom prestretého stola je veľký obrus, ktorý ko zakrýna celý. Mal by byť v neutrálnej farbe - biely, smotanový, režný, podľa toho akej farby sú šerpy, ktoré chcete použiť. Štóla, alebo behúň je úzky obrus, ktorý pokrýva len časť stola a väčšinou sa umiestňuje na stôl po jeho dĺžke. Samozrejme, štólu môžte použiť aj po šírke, a tak bude slúžiť aj ako prestieranie pre dvoch stolovníkov. To znamená, že jedna po šírke uložená štóla bude mať zároveň funkciu dvoch prestieraní. Možno ju využiť vcelku ako šerpu vedenú stredom stola, či ako šerpu „tvárou v tvár“ - zakladá sa medzi proti sebe sediacich hostí. Či sa už zabávate alebo nie, naše obrusy vždy vnesú kúsok farby a štýlu na váš jedálenský stôl. Zatiaľ čo sa stoly väčšinou predávajú v tmavých alebo neurčitých odtieňoch, naše atraktívne obrusy do nich automaticky vlejú kúsok farebného života. Všetky naše obrusy možno prať, preto sa jednoducho udržiavajú svieže, a sú dostupné v rozličných veľkostiach, takže dokonalé sadnú na váš stôl. Z množstva dostupných štýlov a vzorov si určite vyberiete taký, ktorý sa bude dokonale hodiť na váš stôl.

OBRUS JE ZÁKLAD

Aby sme sa cítili čo najlepšie a mali tú správnu atmosféru, na stoly dávame rôzne výzdoby, kvety, sviečky, či iné podobné dekorácie. Neprehliadnuteľným faktorom je i prestieranie. Štýlovo upravený stôl zanecháva pozitívny dojem pre všetkých stolujúcich. Súčasťou takéhoto stola je aj výber vhodného obrusu. Ak preferujete klasiku vo forme bavlny, ale oslovili vás jedinečné vlastnosti polyesterových obrusov, odporúčame kúpu zmesových. Ide o kombináciu týchto dvoch látok a sú určené pre náročnejšieho zákazníka. Zmesové obrusy rýchlo schnú, pretože menej sajú vodu, nežmolkujú sa, majú stálu farebnosť, ľahšie sa perú i žehlia. Za bežný podklad pod taniere a príbory je dnes už považovaný obrus, nebolo tomu tak ale vždy. Kedysi zakrýval perfektne vydrhnutú dosku stola, ktorá sa používala na stolovanie počas všedného dňa, len pri slávnostných príležitostiach. Postupom času sa látkové obrusy rozdelili na bežné a slávnostné. My máme ešte viac možností, ako urobiť zo stola skutočné umelecké dielo. Krásny obrus dodáva stolu slávnostný vzhľad a udáva tón ladenia výzdoby, už dávno sa však nemusíme spoliehať iba na damaškový s výšivkou či čipkový, je možné využiť rôzne materiály samostatne i v kombináciách, tie najmodernejšie obrusy nám umožnia použiť moderné dekorácie a prispôsobiť všetko konkrétnej akcii. Jemným tkaninám dodajú dynamiku a plastickosť hrubé štruktúry látok, pre oválne stoly sa hodia splývavé úplety, dôležitý je kontrast, ten zdôrazní vhodné kombinácie farieb, vždy ale dbáme na to, aby veľké plochy boli v skôr jemnejších či pastelových farbách. Sýte, výrazné až krikľavé farby či veľké ornamenty použijeme iba v akcentoch. Mnoho variantov získame tiež vrstvením jednotlivých obrusov, stačí jeden spodný obrus z pevnejšej, nezdobenej látky, na ktorý kladieme menší, rôznych tvarov, z jemnejšieho materiálu, alebo dokonca priesvitný, výrazne vzorovaný. Krásny stôl zo skla, masívu či inak výnimočný by bolo škoda zakrývať veľkým obrusom, v takomto prípade zvolíme ako základ skôr prestieranie, buď textilné, alebo z morskej trávy, slamové a podobne a stôl dozdobíme už len jednoduchými doplnkami.

Moja kuchyňa - moja vitizka

Či preferujete minimalizmus alebo kvety, klasiku alebo hravosť, prestierania, behúne, obrusy, vankúše alebo textil do kuchyne, všetko nájdete v našej ponuke.

Parametre produktu

materiál100% bavlna
paličkovaná čipka100% bavlna
ŠTÝLretro

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 11 ks :::::::::

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: