srdiečko NIKA

Biele veľké ornamenty na režnej  - obrus štvorec

2,20 €


2 až 7 dní

Cena je za jeden kus!!!

Textilná dekorácia v tvare srdiečka je ušitá z bavlnenej, vysokogramážovej látky s retro bodkami. Vyplnené je guličkovým dutým vláknom. Srdiečko môže slúžiť ako dekorácia na kľučke okna, na dvierkach kuchynskej linky, alebo kde Vás napadne. Rozmer srdiečka je cca 13 x 13 cm, dĺžka šnúrky na zavesenie je 20 cm.

Všetky látky sú predprané a vyzrážané.

RETRO ŠTÝL v bytovom textile.

Šesťdesiate roky dvadsiateho storočia sú obdobím, keď sa spoločenská situácia a napätie vo svete začali pomaly uvoľňovať. Heslom tohto obdobia sa stala sloboda, vznikli nové hudobné štýly a ľudia túžili po zmene. Retro štýl spájajú vlastnosti ako pestrosť, výraznosť, kombinovanie na prvý pohľad neskombinovateľných kúskov a veselé tvary a vzory. Farby sú sýte, najmä v odtieňoch červenej, žltej, oranžovej a fialovej. Slovo retro pochádza z latinského prefix retro, čo znamená "späť" alebo "v minulosti". U nás v ponuke nájdete obrusy, prestierania a bytové doplnky, darčeky a dekorácie s ktorými sa dostanete späť v čase. Medzivojnové obdobie je dodnes veľkou inšpiráciou pre návrhárov a radi sa k nemu vracajú aj milovníci všetkého, čo je retro. Stačí, ak sa zamyslíte nad tkaninami a textúrami z čias detstva vašich rodičov. základné vlastnosti retro štýlu: Plný života a zábavy. Pri výbere nábytku preferuje cit pre detail. Retro štýl miluje farebnosť a mix vzorov. Kombinuje občas aj nekombinovateľné. Obsahuje vysoko funkčný a užitočný nábytok a doplnky. Veľmi obľúbený štýl, obdivovaný mnohými vernými priaznivcami v podstate odráža všetko z 50. 60. a 70. rokov. Farby, veselé štruktúry a hlavne nekonečne veľa vzorov. Práve to je dôvod, prečo sa toľko ľudí rozhodlo práve pre tento štýl – veselé bývanie plné života a v žiadnom prípade nie nuda! Navyše zriadiť si dom v takomto štýl nemusí byť vôbec finančne náročné.

TEXTILNÉ DEKORÁCIE DO KUCHYNE

Kuchyňa je viac ako miesto na varenie a jedenie. Kuchyňa je miesto, kde sa odohráva takmer všetko, čo sa doma deje. Žijeme v našich kuchyniach. Od zábavných hostí až po sobotňajšie rodinné rána, je to skutočné srdce domova. Či už renovuješ, vyzdobuješ alebo len proste oživuješ toto miesto, posúď, ako žiť predtým ako sa pustíš do nejakých zmien. Inšpiruj sa ako transformovať túto oblasť s našimi praktickými a útulnými doplnkami! Krásne a milé dekorácie, plné farebných motívov, to je to pravé do jedálne alebo kuchyne. Naším cieľom je priniesť zákazníkovi pestrú paletu dekorácií a bytových doplnkov, predovšetkým v retro, vintage a shabby chic štýle.

OBRUS JE ZÁKLAD

Aby sme sa cítili čo najlepšie a mali tú správnu atmosféru, na stoly dávame rôzne výzdoby, kvety, sviečky, či iné podobné dekorácie. Neprehliadnuteľným faktorom je i prestieranie. Štýlovo upravený stôl zanecháva pozitívny dojem pre všetkých stolujúcich. Súčasťou takéhoto stola je aj výber vhodného obrusu. Ak preferujete klasiku vo forme bavlny, ale oslovili vás jedinečné vlastnosti polyesterových obrusov, odporúčame kúpu zmesových. Ide o kombináciu týchto dvoch látok a sú určené pre náročnejšieho zákazníka. Zmesové obrusy rýchlo schnú, pretože menej sajú vodu, nežmolkujú sa, majú stálu farebnosť, ľahšie sa perú i žehlia. Za bežný podklad pod taniere a príbory je dnes už považovaný obrus, nebolo tomu tak ale vždy. Kedysi zakrýval perfektne vydrhnutú dosku stola, ktorá sa používala na stolovanie počas všedného dňa, len pri slávnostných príležitostiach. Postupom času sa látkové obrusy rozdelili na bežné a slávnostné. My máme ešte viac možností, ako urobiť zo stola skutočné umelecké dielo. Krásny obrus dodáva stolu slávnostný vzhľad a udáva tón ladenia výzdoby, už dávno sa však nemusíme spoliehať iba na damaškový s výšivkou či čipkový, je možné využiť rôzne materiály samostatne i v kombináciách, tie najmodernejšie obrusy nám umožnia použiť moderné dekorácie a prispôsobiť všetko konkrétnej akcii. Jemným tkaninám dodajú dynamiku a plastickosť hrubé štruktúry látok, pre oválne stoly sa hodia splývavé úplety, dôležitý je kontrast, ten zdôrazní vhodné kombinácie farieb, vždy ale dbáme na to, aby veľké plochy boli v skôr jemnejších či pastelových farbách. Sýte, výrazné až krikľavé farby či veľké ornamenty použijeme iba v akcentoch. Mnoho variantov získame tiež vrstvením jednotlivých obrusov, stačí jeden spodný obrus z pevnejšej, nezdobenej látky, na ktorý kladieme menší, rôznych tvarov, z jemnejšieho materiálu, alebo dokonca priesvitný, výrazne vzorovaný. Krásny stôl zo skla, masívu či inak výnimočný by bolo škoda zakrývať veľkým obrusom, v takomto prípade zvolíme ako základ skôr prestieranie, buď textilné, alebo z morskej trávy, slamové a podobne a stôl dozdobíme už len jednoduchými doplnkami.

Moja kuchyňa - moja vitizka

Či preferujete minimalizmus alebo kvety, klasiku alebo hravosť, prestierania, behúne, obrusy, vankúše alebo textil do kuchyne, všetko nájdete v našej ponuke.

Parametre produktu

materiál100% bavlna
paličkovaná čipka100% bavlna
výplňPES výplňové objemové guličky
ŠTÝLretro

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 11 ks :::::::::

Slovenský kroj Krojové vecičky Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky