stredový obrus KAMIL 2

hnedo béžový patchwork a káro na režnej - stredová štóla

9,20 €


2 až 7 dní

Stredová dlhá štóla je ušitá zo zmesovej vysokogramážovej dekoračnej látky. Hnedo béžový patchworkový vzor je kombinovaný s károm v rovnakej farbe. Dizajn tejto kolekcie ho predurčuje na chalupu, chatu alebo do kuchyne v klasickom štýle. Vhodný je na kuchynské a jedálenské stoly aj v kombinácii s inými obrusmi a doplnkami.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov.

napron, šerpa

Nielen kuchynské obrusy, okrúhle obrusy, ale takisto obrusy na oválny stôl či moderné obrusy, ktoré dokážu dodať celému prestieraniu tematický nádych podľa vášho vkusu a príležitosti. Spomedzi všetkých obrusov si vyberiete ten, ktorý sadne k vášmu stolu a splní vaše predstavy, prípade doplní noblesné prestieranie.Takýto obrus nezakrýva stôl celý, ale nechá vyniknúť po bokoch štruktúre dreva.Stredový dlhý dekoračný obrus (štóla, behúň) má všestranné využitie. Pre všedné dni volíme pokrývky vzorované alebo v pestrých i jemných farbách, na ktorých sa stratí nejaký ten fliačik. Aby sme ich nemuseli meniť príliš často, kúpime si k nim dve sady prestierania, ktoré môžeme striedať. Existuje mnoho rozličných textílií vhodných na praktické použitie pri stole i na jeho výzdobu. Obrusy sú však stále najrozšírenejšie, všetky ostatné štóly, obrúsky a ďalšie drobné súčasti slúžia skôr ako doplnky. Malo by ladiť s obrusom alebo byť vo vhodnom kontraste. Nepostrádateľným doplnkom sú obrúsky. Pre sviatočný stôl používame výhradne textilné, opäť zladené s obrusom a prestieraním. Klasickým rozmerom je 40 x 40 alebo 50 x 50 cm a na stole alebo na tanieri sa skladajú do rôznych tvarov. Pri jedle ich stolovníci majú na kolenách. Veľmi obľúbené sú vrstvené obrusy. Celok tvoria dva kusy látky, ktoré sú v kontraste alebo sa dopĺňajú – tmavý a svetlý, výrazne vzorovaný a priesvitný, jednofarebný s prestrihmi alebo háčkovaný, z pevnejšej tkaniny a cez neho ľahký mušelínový a podobne. Obrusy môžu byť rovnako veľké alebo veľký a menší, cez spodný môže byť položený iba úzky stredový behúň.

VEĽKONOČNÝ OBRUS

K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo. Každá krajina má svoje tradičné menu. V čom niet rozdielov, to je dekoratívne zdobenie, pretože k veľkonočným sviatkom patrí aj krásne prestretý stôl. Použite svoju kreativitu a prineste sviežu jar do uzavretých priestorov bytu. Na chalupe je úžasné, že sa dá stolovať vonku v prírode. V zdobení neexistujú žiadne hranice. Slávnostný servis , príbor a obrusy, špeciálne len na túto príležitosť, pestrofarebné kytice, veľkonočné ozdoby a k tomu fantázia. Môžete si zvoliť vznešenú a elegantnú výzdobu, hravú a veselú, alebo prírodnú vidiecku. Tak pusťte sa do toho a oslávte sviatky vo veľkom štýle. Jarné farby. Žltá farba ako prvosienka, svetlo-zelená ako farba trávy, fialová ako voňavá fialka, ružová, belaso modrá ako nebo… Každý máme tú svoju jarnú farebnú škálu, no spoločný zmysel, význam je myslím rovnaký – nový život, znovuzrodenie. Preto vyberajme farby, ktoré nám prinášajú radosť a potešenie, nech máme krásne dni. Počas jari, obdobia prebúdzania sa celej prírody a dní slávenia Veľkej Noci nám symbolicky pripomínajú tento čas: motívy zajacov, sliepok, kuriatok, vajíčok, ovečiek a baránkov v rôznych podobách. Veľkonočná výzdoba u vás doma tak môže mať mnoho podôb. Ak patríte medzi šikovné, tvorivé dámy, určite si výzdobu robíte samé.

VIDIECKY ŠTÝL

Vidiecky štýl nepredstavuje len chudobu a biedu, ide o spojenie jednoduchosti a prirodzenej krásy. Na aké prvky upriamiť svoju pozornosť? Ide o štýl, ktorý čerpá inšpiráciu z minulých rokov, kde nie sú povolené žiadne výdobytky modernej doby a pokročilej techniky. Musíte sa mysľou preniesť do starých čias a riadiť sa svojimi pocitmi. Ak zariaďujete kuchyňu, zamerajte sa na masívnu drevenú kuchynskú linku, ktorej drevo musí pôsobiť prirodzeným dojmom. Na okná môžete umiestniť jemné závesy s nevýraznou potlačou alebo čipkou a celý vzhľad miestnosti doplniť jednoduchými, keramickými pohármi a taniermi. Ako dekoráciu môžete zvoliť vázy s kvetinami alebo umelé (v letných mesiacoch aj čerstvé) ovocie, ktoré zútulní celú kuchyňu.Vidiecky štýl najčastejšie využíva prírodné farby v odtieňoch žltej, oranžovej či hnedej, ktoré tak ešte viac zvýrazňujú spätosť s okolím vášho príbytku. Nebojte sa zapojiť aj iné výraznejšie prvky, ktoré môžu vášmu bývaniu dodať šmrnc a jedinečnosť. Nie je potrebné pridržiavať sa striktným zásadám tohto štýlu, no niektoré znaky by ste mali ponechať. Vidiecky smer pôsobí na mnohých ukludňujúcim a pokojným dojmom, ktorý vo vás vyvolá spokojnosť a úsmev na tvári. Vidiecky štýl vychádza hlavne z funkčnosti. Charakterizujú ho totiž maličkosti, prírodné materiály, nekonečné možnosti výberu dekorácií, ale čo je najdôležitejšie: bývanie v tomto štýle sa prenesie aj do vašich vzťahov a všade navôkol budete cítiť teplo domova a harmónie.

TEXTIL V KUCHYNI

Aj pri výbere textilu do kuchyne prihliadame na jej celkový dizajn. Veď okrem záclony či závesu vytvárajú ostatné textílie skôr funkčný ako dekoračný účel. Okrem toho, záclona ani záves netvoria hlavný dizajnérsky kúsok v kuchyni. Ich úlohou je len nenápadne doplniť, dotvoriť či podčiarknuť celkový vzhľad celej miestnosti. Na druhej strane, triezvy mix rôznych štýlov môže dosiahnuť celkom zaujímavý výsledok. Ak si na to, samozrejme, trúfate. V súčasnosti je textil v kuchyni, našťastie, redukovaný najmä na funkčné kusy, najväčšia pozornosť sa venuje praktickej stránke a aj materiály sa zmenili. Napriek tomu, že na prvý pohľad to vyzerá tak, akoby v kuchyni žiaden textil nebol, predsa sa len nájde. V podobe záclon, závesov, vankúšov na stoličkách, obrusov, utierok či chňapiek. Textil v kuchyni sa najčastejšie rozdeľuje na sviatočný a všedný. Toto delenie je asi najviac viditeľné práve pri obrusoch. Ani v tomto prípade sa pokrok nezastavil a, našťastie, nás už zbavil síce praktických, ale na pohľad nie príliš vábnych gumených obrusov. Tie dnešné spĺňajú nielen praktické hľadisko, ale takisto aj to estetické. Obrusy majú vzhľad kvalitného textilu a niektoré vlastnosti plastových hmôt. Tieto textílie sa väčšinou neperú, len utierajú vlhkou handričkou. Na sviatočné príležitosti sa zvyčajne prestierajú obrusy kvalitné, ručne vyšívané a najčastejšie biele. V rodinách s malými deťmi však hrozí nebezpečenstvo stiahnutia obrusu, preto radšej v tomto prípade uprednostnite len anglické stolovanie. Do popredia sa v poslednej dobe dostala móda dvojvrstvových obrusov s tzv. napronom. Vyzerá to asi takto. Stôl pokrýva dlhý obrus siahajúci takmer na zem a na ňom je položený menší obrus, ktorý je z rovnakého materiálu, ale v inej farbe.

Parametre produktu

materiál80% bavlna + 20% polyester
ŠTÝLchalupársky

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Slovenský kroj Krojové vecičky Slovenské kroje Blanciare a mosadzné pracky