Zobrazen├ę polo┼żky

Informácie

stredov├Ż obrus BLANKA

Drobn├ę ru┼żi─Źky na bielej- stredov├Ż obrus 

8,60 ÔéČ

mno┼żstvo


2 a┼ż 7 dní

Popis produktu

 

Stredov├Ż "beh├║┼ł" je u┼íit├Ż zo zmesovej bavlnenej l├ítky so zlo┼żen├şm 90%bavlna a 10% polyester. Ozdoben├Ż je po krajoch tenk├Żm lemom a bavlnenou krajkou vo farebn├Żch prechodoch. Vzor drobn├Żch sivo-re┼żn├Żch ru┼żi─Źiek na bielom podklade je kombinovan├Ż s jednofarebnou l├ítkou re┼żnej farby. Vhodn├Ż je na kuchynsk├ę a jed├ílensk├ę stoly.

Produkty z na┼íej ponuky s├║ ┼íit├ę ako sety z tej istej l├ítky. M├┤┼żete si tak vytvori┼ą rovnak├║ l├şniu r├┤znych dekora─Źn├Żch prvkov.

 V┼íetky l├ítky s├║ predpran├ę a vyzr├í┼żan├ę.

Kuchynsk├Ż obrus

Patr├şte medzi ─żud├ş, ktor├ş si na riadne a slu┼ín├ę stolovanie potrpia? V tom pr├şpade pre v├ís m├íme ┼íirok├║ ponuku obrusov, ktor├ę dodaj├║ chutn├ęmu obedu aj ┼ítipku elegancie a vkusu. Obrusy na jed├ílenskom stole nesm├║ ch├Żba┼ą rovnako, ako obrusy na konferen─Źn├Ż st├┤l do ob├Żva─Źky. Nielen kuchynsk├ę obrusy, okr├║hle obrusy, ale takisto obrusy na ov├ílny st├┤l ─Źi modern├ę obrusy, ktor├ę dok├í┼żu doda┼ą cel├ęmu prestieraniu tematick├Ż n├ídych pod─ża v├í┼ího vkusu a pr├şle┼żitosti. Spomedzi v┼íetk├Żch obrusov si vyberiete ten, ktor├Ż sadne k v├í┼ímu stolu a spln├ş va┼íe predstavy, pr├şpade dopln├ş noblesn├ę prestieranie. Mimoriadne ob─ż├║ben├ę s├║ obrusy na re┼żnom podklade pripom├şnaj├║com tradi─Źn├Ż ─żan. Ich nespornou v├Żhodou v┼íak je neporovnate─żne ni┼ż┼íia cena a ove─ża jednoduch┼íia ├║dr┼żba. Tieto materi├íly p├┤sobia v├Żnimo─Źne s bavlnenou pali─Źkovanou ─Źipkou, ktor├║ n├íjdete na mnoh├Żch na┼íich obrusoch. Kuchynsk├Ż obrus do kuchyne jednoducho patr├ş. Obrusy a prestierania s├║ presne t├Żm, ─Źo dok├í┼że jednoducho pod─Źiarknu┼ą alebo zmeni┼ą celkov├Ż vzh─żad va┼íej kuchyne i jed├ílne. N├ís zauj├şma predov┼íetk├Żm praktick├ę vyu┼żitie textiln├Żch doplnkov, ─Źo samozrejme nevylu─Źuje aj origin├ílny design a zauj├şmav├Ż ┼ít├Żl.

─Żan a jeho sila

─Żan je pr├şrodn├Ż materi├íl, vznikaj├║ci z rastlinn├Żch vl├íkien. Je organick├Ż, ├║plne sa rozklad├í, nezanech├íva ekologicky nebezpe─Źn├Ż odpad. pou┼ż├şva sa na poste─żn├ę oblie─Źky, vank├║┼íe, obrusy, utierky aj oble─Źenie. ─Żanov├ę obrusy z na┼íej ponuky m├┤┼żu ma┼ą ┼ítvorcov├Ż, obd─║┼żn├şkov├Ż, okr├║hly ─Źi ov├ílny tvar. Tvar obrusu je mo┼żn├ę zvoli┼ą v z├ívislosti od sp├┤sobu jeho v├Żroby. ─Żanov├ę obrusy s├║ trv├ícne, odoln├ę, neni─Źia sa ─Źast├Żm pran├şm. Sk├┤r naopak, ─Ź├şm viac ich periete t├Żm s├║ kraj┼íie a jemnej┼íie. M├íte mo┼żnos┼ą v├Żberu obrusov univerz├ílnych, vhodn├Żch na ka┼żd├║ pr├şle┼żitos┼ą, dekora─Źn├Żch i sl├ívnostn├Żch. ─Żan je u┼í─żachtil├Żm materi├ílom. Je determinant elegancie, t├íto organick├í l├ítka oslovuje ─żud├ş, ktor├ş sa staraj├║ o zdrav├Ż ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl. V minulosti bol pre ─żud├ş ─żan jednou z ve─żmi d├┤le┼żit├Żch priemyseln├Żch rastl├şn. ─Żan siaty patr├ş medzi star├ę kult├║rne rastliny. Archeologick├ę n├ílezy na na┼íom ├║zem├ş poukazuj├║ na pou┼ż├şvanie ─żanu, ─żanov├Żch semien a text├şlii z ─żanu u┼ż od za─Źiatku 4. storo─Źia, ─Źo je jasn├Żm d├┤kazom vyu┼ż├şvania ─żanu od nepam├Ąti. Vyr├íbala sa z neho jemn├í l├ítka, ktor├í sprev├ídzala ─żud├ş takmer cel├Żm ┼żivotom. Bola s├║─Źas┼ąou sviato─Źn├Żch odevov, poste─żnej bielizne, utierok, obrusov, z├ívesov a takmer ka┼żdej text├şlie. Postupne na┼íi predkovia za─Źali ─żan pou┼ż├şva┼ą aj v kuchyni a nesk├┤r zistili aj jeho blahod├írne ├║─Źinky na organizmus, preto ho za─Źali vyu┼ż├şva┼ą na lie─Źbu viacer├Żch ochoren├ş. ─Żan je ┼íetrn├Ż k ┼żivotn├ęmu prostrediu

RETRO ┼áT├ŁL v bytovom textile

┼áes┼ądesiate roky dvadsiateho storo─Źia s├║ obdob├şm, ke─Ć sa spolo─Źensk├í situ├ícia a nap├Ątie vo svete za─Źali pomaly uvo─ż┼łova┼ą. Heslom tohto obdobia sa stala sloboda, vznikli nov├ę hudobn├ę ┼ít├Żly a ─żudia t├║┼żili po zmene. Retro ┼ít├Żl sp├íjaj├║ vlastnosti ako pestros┼ą, v├Żraznos┼ą, kombinovanie na prv├Ż poh─żad neskombinovate─żn├Żch k├║skov a vesel├ę tvary a vzory. Farby s├║ s├Żte, najm├Ą v odtie┼łoch ─Źervenej, ┼żltej, oran┼żovej a fialovej. Slovo retro poch├ídza z latinsk├ęho prefix retro, ─Źo znamen├í "sp├Ą┼ą" alebo "v minulosti". U n├ís v ponuke n├íjdete obrusy, prestierania a bytov├ę doplnky, dar─Źeky a dekor├ície s ktor├Żmi sa dostanete sp├Ą┼ą v ─Źase. Medzivojnov├ę obdobie je dodnes ve─żkou in┼ípir├íciou pre n├ívrh├írov a radi sa k nemu vracaj├║ aj milovn├şci v┼íetk├ęho, ─Źo je retro. Sta─Ź├ş, ak sa zamysl├şte nad tkaninami a text├║rami z ─Źias detstva va┼íich rodi─Źov. z├íkladn├ę vlastnosti retro ┼ít├Żlu: Pln├Ż ┼żivota a z├íbavy. Pri v├Żbere n├íbytku preferuje cit pre detail. Retro ┼ít├Żl miluje farebnos┼ą a mix vzorov. Kombinuje ob─Źas aj nekombinovate─żn├ę. Obsahuje vysoko funk─Źn├Ż a u┼żito─Źn├Ż n├íbytok a doplnky.

TEXTILNÉ PRESTIERANIE

P├┤vod prestierania m├┤┼żeme h─żada┼ą v Anglicku. K n├ím kedysi pri┼ílo tzv. ÔÇ×anglick├ęÔÇť prestieranie. P├┤vodne to bolo tak, ┼że sa na stolov├║ dosku rozprestreli asi 25 x 45 cm ve─żk├ę textiln├ę prestierania. Postupom ─Źasu sa ┼ík├íla materi├ílov na prestierania roz┼íirovala, tak┼że dnes tu m├íme i netextiln├ę, pevn├ę podlo┼żky vyroben├ę z pr├şrodn├Żch i umel├Żch surov├şn.Najbr┼żnej┼íie prestieranie v┼íak je textiln├ę. T├íto skupina je ┼íirok├í ÔÇô od jutov├Żch, hrub├Żch tkan├şn, kde je jedinou ozdobou a┼ż├║ra alebo strapce, a┼ż po zlo┼żito a jemne vy┼í├şvan├ę prestierania. To s├║ u┼ż vlastne par├ídne obrusy v malom. Interi├ęr bez textilu si takmer ani nedok├í┼żeme predstavi┼ą. Bez k├║ska m├Ąkkej tkaniny p├┤sob├ş zv├Ą─Ź┼ía ak├Żko─żvek priestor stroho a neosobne. Aj chladn├Żm ultramodern├Żm interi├ęrom dok├í┼że doda┼ą m├Ąkkos┼ą a ├║tulnos┼ą. Vzory a materi├íly od v├Żmyslu sveta nach├ídzame v┼íade - na podlahe, okn├ích, v podobe ─Źal├║nenia sedacieho n├íbytku aj vo forme textiln├Żch doplnkov. V├Żraz doplnky s├şce evokuje nie─Źo, ─Źoho hlavn├Żm poslan├şm je len dop─║┼ła┼ą, ale v mnoh├Żch pr├şpadoch zohr├ívaj├║ nato─żko d├┤le┼żit├║ ├║lohu, ┼że dok├í┼żu ako ┼íibnut├şm ─Źarovn├ęho pr├║tika zmeni┼ą atmosf├ęru v miestnosti. Prestieranie m├┤┼że by┼ą rozdelen├ę na dva z├íkladn├ę druhy. Jednak to je sviato─Źn├ę, ktor├ę okrem praktickej funkcie pln├ş aj v├Żznamn├║ estetick├║ funkciu. Pozn├íme tak napr├şklad v├Żrobky na ├║pravu stola na narodeniny, ─Źi na kar, ale aj na narodeniny, alebo na Vianoce, pr├şpadne sl├ívnostn├ę na Ve─żk├║ noc. Tieto druhy s├║ v├Ą─Ź┼íinou vyroben├ę z kvalitnej bavlny alebo dekora─Źnej zmesovej l├ítky. Je ve─żmi pekn├ę a pr├şjemn├ę. Druh├Żm typom je takzvan├ę praktick├ę, modern├ę prestieranie na st├┤l,─Źo s├║ vlastne podlo┼żky na st├┤l do kuchyne ktor├ę sa d├ívaj├║ pod tanier, aby ste neu┼ípinili st├┤l, alebo obrus na stole. M├┤┼że by┼ą vyu┼ż├şvan├ę najm├Ą do kuchyne. Tak├ęto prestieranie stola m├┤┼że by┼ą vyroben├ę z r├┤znych materi├ílov. Okrem textiln├Żch tak pozn├íme aj umel├ę, ─Źo s├║ v podstate obd─║┼żnikov├ę podlo┼żky z PVC. Ve─żmi ob─ż├║ben├ę s├║ k├║sky vhodn├ę na ak├Żko─żvek st├┤l. Ni─Ź v┼íak nenahrad├ş kr├ísu l├ítkov├ęho prestierania, ktor├ę spr├ívne doladen├ę s utierkami, ch┼łapkami, podsed├íkmi a obrusom vy─Źaruje vo va┼íej kuchyni v┼żdy pr├şjemn├║ n├íladu.

Parametre produktu

materiál90% bavlna + 10% polyester
pali─Źkovan├í ─Źipka100% bavlna
┼áT├ŁLretro

Súvisiace produkty

V tejto kateg├│rii s├║ ─Ćal┼íie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Z├íkazn├şci, ktor├ş k├║pili tento produkt, k├║pili tie┼ż: