veľkonočná štóla JARMILA

Veľkonočné vajíčka maľované - štóla

8,60 €

množstvo


2 až 7 dní

Popis produktu

 

Veľkonočná štóla je ušitá z vysokogramážovej dekoračnej látky. Farebné veľkonočné vajíčka na béžovom podklade sú zdobenúé bielou bavlnenou čipkou po celom obvode. Určite vytvorí krásnu Veľkonočnú atmosféru vo vašej kuchyni. Vhodná je na kuchynské a jedálenské stoly aj v kombinácii s inými obrusmi a doplnkami.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov.

Symboly a tradície Veľkej noci

Veľká noc patrí spolu s Vianocami nepochybne medzi dva najkrajšie sviatky v roku. Rodina opäť získava príležitosť zísť sa spolu a práve v tieto dni si uctievame tradície viac, ako po iné menšie sviatky.Predovšetkým by nemali chýbať kraslice. Vráťte sa späť k tradíciám a urobte si pekné ikebany či ozdoby váz, v ktorých na vetvičky bahniatok zavesíte maľované vajíčka. Chýbať by nemali ani kvety, ktoré symbolizujú príchod jari. Do mištičky si môžete nasadiť žeruchu, pomedzi ktorú potom vložíte iné drobné ozdoby. Úplne postačí, ak ju štyri dni vopred vysypete do nádoby vystlanej vatou, budete ju pravidelne zalievať a položíte ju na teplé miesto. Nezabúdajte ani na štýlové prestieranie počas jednotlivých jedál. Spoliehajte sa najmä na pestrosť, ktorá nám opäť pripomenie jar.

Veľkonočný obrus a prestieranie

Veľká noc je asi najdôležitejším kresťanským sviatkom, ktorého symbolika sa skrz na skrz prelína aj so sviatkami pohanskými a vítaním jari. Spoločne s nimi sa prebúdza nielen príroda, ale prichádza aj mnoho krásnych tradícií - čaká nás pečenie mazanca, baránka a judáškov, zdobenie vajíčok či pletenie korbáčov. Neoddeliteľnou súčasťou veľkonočných príprav je tiež aj výzdoba, ktorá vnesie do domu prvé náznaky jari. Skúste sa tento rok pozrieť po nových veľkonočných dekoráciách a vytvorte si krásnu, originálnu a vkusnú výzdobu. Tematické a štýlové ozdobenie sviatočnej tabule sa nikdy nemôže stať krokom vedľa, preto mu venujte starostlivú pozornosť. Mnoho rodinných stretnutí a osláv jedlom začína aj končí a nie inak je tomu aj v prípade Veľkej noci. Na výber máte z dvoch možností, ako sa prestierania zhostiť. Môžete zvoliť pestrý obrus s veľkonočnými motívmi, ktorý sa sám o sebe stane hlavným tematickým prvkom, alebo vyberte prestieranie jednoduché a menej výrazné, aby vynikla umiestnená výzdoba. Ak si však dáte prácu s výrobou plochých kvetinových dekorácií, určite by bolo vhodnejšie zvoliť skôr obrus a prestieranie v jednej farbe, aby od vašej výzdoby neodvádzali zbytočne pozornosť. K Veľkej noci neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo. Každá krajina má svoje tradičné menu. V čom niet rozdielov, to je dekoratívne zdobenie, pretože k veľkonočným sviatkom patrí aj krásne prestretý stôl. Použite svoju kreativitu a prineste sviežu jar do uzavretých priestorov bytu. Na chalupe je úžasné, že sa dá stolovať vonku v prírode. V zdobení neexistujú žiadne hranice. Slávnostný servis , príbor a obrusy, špeciálne len na túto príležitosť, pestrofarebné kytice, veľkonočné ozdoby a k tomu fantázia. Môžete si zvoliť vznešenú a elegantnú výzdobu, hravú a veselú, alebo prírodnú vidiecku. Tak pusťte sa do toho a oslávte sviatky vo veľkom štýle. Jarné farby. Žltá farba ako prvosienka, svetlo-zelená ako farba trávy, fialová ako voňavá fialka, ružová, belaso modrá ako nebo… Každý máme tú svoju jarnú farebnú škálu, no spoločný zmysel, význam je myslím rovnaký – nový život, znovuzrodenie. Preto vyberajme farby, ktoré nám prinášajú radosť a potešenie, nech máme krásne dni. Počas jari, obdobia prebúdzania sa celej prírody a dní slávenia Veľkej Noci nám symbolicky pripomínajú tento čas: motívy zajacov, sliepok, kuriatok, vajíčok, ovečiek a baránkov v rôznych podobách. Veľkonočná výzdoba u vás doma tak môže mať mnoho podôb. Ak patríte medzi šikovné, tvorivé dámy, určite si výzdobu robíte samé.

Čo je kraslica ?

Je to vyzdobená vaječná škrupina tzv. výdušok (prázdna vaječná škrupina). Vajce je symbol zrodu nového života, preto sa spája s velkonočnými sviatkami, kedy sa prebúdza príroda a liahnu sa kuriatka, káčatká, húsatká, teda rodí sa nový život. Podľa historických kníh sa vajcia našli aj v hroboch starých Egypťanov a Rimanov, ale dodnes sa presne nevie, či znamenali bohatstvo zosnulého alebo boli do hrobov dávané preto, aby mŕtvi nemali pocit hladu. Na Slovensku je kraslica symbolom plodnosti a nového života. Na týchto stránkach Vám ukážeme niekoľko techník zdobenia škrupín vajec - kraslíc. Jednou z najstarších techník je tzv. voskovaná kraslica , kde na zafarbené vajíčko sa nanáša horúci vosk dvojfarebný alebo viacfarebný, ktorý vytvára vzor. Kraslice sú dodávané na farebných stuhách, aby sa mohli zavesiť ako ozdoba. Na vytvorenie voskovaných kraslíc sa používajú slepačie, kačacie a husacie vajíčka. Daľšia technika je tzv. madeirová kraslica . Tvorba týchto kraslíc je založená na starej technike voskovania a dotvorená je novou technikou tzv. dierovaním . Vajce sa vysokoobrátkovou modelárskou vŕtačkou vydieruje (napr. krúžky,srdiečka), pričom sa vytvorí vzor. Potom sa vajce vyčistí chemikáliou a voskuje sa tradičným spôsobom. Na vytvorenie madeirovaných kraslíc sa používajú kačacie a husacie vajíčka.

materiál na obrusy, dekoračné látky

Dekoračné látky dokážu vniesť do interiéru neopakovateľnú náladu. Pomocou textilu môžeme meniť jeho vzhľad nielen v závislosti od ročných období, ale môžeme ho ozvláštniť pri príležitosti rôznych sviatkov, nevšedných udalostí a osláv. Zväčša k tomu stačí len obmieňať závesy, obrusy, prehozy na pohovkách, kreslách a sedákoch stoličiek.

Parametre produktu

materiál70% bavlna + 30% polyester
paličkovaná čipka100% bavlna
ŠTÝLvidiecky

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 30 ks :::::::::