veľkonočný štvorcový obrúsok PAVLA

Kraslice na sivej - veľkonočný obrus štvorec

4,60 €

množstvo


2 až 7 dní

Popis produktu

 

Veľkonočný štvorcový obrúsok je ušitý z vysokogramážovej dekoračnej látky. Kraslice na sivom podklade sú ozdobené bavlnenou čipkou po celom obvode. Určite vytvorí krásnu Veľkonočnú atmosféru vo vašej kuchyni.Vhodný na kuchynské a jedálenské stoly aj v kombinácii s inými obrusmi a doplnkami.

Produkty z našej ponuky sú šité ako sety z tej istej látky. Môžete si tak vytvoriť rovnakú líniu rôznych dekoračných prvkov.

Veľkonočné symboly

VAJÍČKO Je najstarším symbolom plodnosti, úrody, nového, stále sa opakujúceho života (už od pohanských čias), životnej sily, slnka, návratu jari a podobne. Ako prví pravdepodobne zaviedli zvyk darovania vajíčok v období sviatkov jarnej rovnodennosti Egypťania. V minulosti sa vajíčka, ktoré boli odmenou pre šibačov, nevarili, pretože by tým vraj utrpela ich kúzelná moc. KORBÁČ Ide o veľmi starú tradíciu (doloženú už v 14. storočí), na Veľkonočný pondelok a utorok vraj šľahali manželia a mládenci, dievčatá vraj majú byť vyšibané, aby zostali po celý rok zdravé a uchovali si plodnosť. Kedysi vraj mohli dievčatá oplatiť „výprask“ mužom na druhý deň na „odplatný utorok“. Pre korbáč existujú v rôznych krajoch rôzne názvy: hodovačka, karabáč, šibák, virgáč, švihár a mnoho ďalších. BARÁNOK Symbol prichádzajúcej jari. Podľa Biblie bol obradným pokrmom Židov pred ich odchodom z Egypta, v poňatí kresťanských veľkonočných sviatkov predstavuje symbol čistej obety. ZAJAČIK Nosič vajíčok (hlavne čokoládových) – tradícia je prevzatá z Nemecka. Na jar bol tento ušiačik vídaný pri ľudských obydliach, preto mu zrejme bolo pripisované roznášanie vajíčok. Veľkonočným starým zvykom bolo „naháňať veľkonočného zajačika“ – to znamená hľadať vajíčka ukryté v poli. Zajačik je však aj symbolom chudoby, skromnosti a pokory.

Čo je kraslica ?

Je to vyzdobená vaječná škrupina tzv. výdušok (prázdna vaječná škrupina). Vajce je symbol zrodu nového života, preto sa spája s velkonočnými sviatkami, kedy sa prebúdza príroda a liahnu sa kuriatka, káčatká, húsatká, teda rodí sa nový život. Podľa historických kníh sa vajcia našli aj v hroboch starých Egypťanov a Rimanov, ale dodnes sa presne nevie, či znamenali bohatstvo zosnulého alebo boli do hrobov dávané preto, aby mŕtvi nemali pocit hladu. Na Slovensku je kraslica symbolom plodnosti a nového života. Na týchto stránkach Vám ukážeme niekoľko techník zdobenia škrupín vajec - kraslíc. Jednou z najstarších techník je tzv. voskovaná kraslica , kde na zafarbené vajíčko sa nanáša horúci vosk dvojfarebný alebo viacfarebný, ktorý vytvára vzor. Kraslice sú dodávané na farebných stuhách, aby sa mohli zavesiť ako ozdoba. Na vytvorenie voskovaných kraslíc sa používajú slepačie, kačacie a husacie vajíčka. Daľšia technika je tzv. madeirová kraslica . Tvorba týchto kraslíc je založená na starej technike voskovania a dotvorená je novou technikou tzv. dierovaním . Vajce sa vysokoobrátkovou modelárskou vŕtačkou vydieruje (napr. krúžky,srdiečka), pričom sa vytvorí vzor. Potom sa vajce vyčistí chemikáliou a voskuje sa tradičným spôsobom. Na vytvorenie madeirovaných kraslíc sa používajú kačacie a husacie vajíčka.

Moderné textilné dekorácie do bytu alebo domu.

Ak patríte medzi ľudí, ktorý majú radi praktické dekorácie a máte v pláne osviežiť váš domov farbami, či pridať nejaký zaujímavý dekoračný prvok, môžete využiť napríklad čaro závesov alebo obliečok. Pomerne lacná, funkčná dekorácia, ktorá dokáže dať priestoru úplne iný štýl. Poďme sa teda pozrieť na moderné textilné dekorácie.OBLIEČKY na vankúše a paplóny sú tiež v dnešnej dobe hotovým umeleckým dielom. Malé vankúšiky sa vďaka obliečkam môžu zmeniť na veselý alebo výrazný doplnok. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili. ZÁCLONY a ZÁVESY dokážu byť pri správnom výbere pýchou interiéru. Donedávna boli dosť podceňované, no teraz prišiel ich čas. Pri ich výbere treba dávať pozor, aby sa naozaj stali dominantou celý priestor doplnili, nie aby celý dojem pokazili.

Parametre produktu

materiál70% bavlna + 30% polyester
paličkovaná čipka100% bavlna
ŠTÝLvidiecky

Súvisiace produkty

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: