Zobrazen├ę polo┼żky

Informácie

obrus štvorec MILKA

Easter wishes  - ┼ítvorcov├Ż obrus ve─żkono─Źn├Ż

4,60 ÔéČ

mno┼żstvo

Skladom posledný kus


2 a┼ż 7 dní

Popis produktu

 

Ve─żkono─Źn├Ż ┼ítvorec je u┼íit├Ż z vysokogram├í┼żovej zmesovej dekora─Źnej l├ítky. Vzor farebn├Żch vaj├ş─Źok s textom easter wishes je lemovan├Ż po celom obvode bavlnenou pali─Źkovanou ─Źipkou. Ve─żkono─Źn├í v├Żzdoba u v├ís doma tak m├┤┼że ma┼ą mnoho pod├┤b a t├íto kolekcia k nej m├┤┼że patri┼ą. Vhodn├Ż na kuchynsk├ę a jed├ílensk├ę stoly.

Produkty z na┼íej ponuky s├║ ┼íit├ę ako sety z tej istej l├ítky. M├┤┼żete si tak vytvori┼ą rovnak├║ l├şniu r├┤znych dekora─Źn├Żch prvkov.

V┼íetky l├ítky s├║ predpran├ę a vyzr├í┼żan├ę.

Tematick├ę obrusy - ve─żkono─Źn├ę

Po─Źas jari, obdobia preb├║dzania sa celej pr├şrody a dn├ş sl├ívenia Ve─żkej Noci n├ím symbolicky pripom├şnaj├║ tento ─Źas: mot├şvy zajacov, sliepok, kuriatok, vaj├ş─Źok, ove─Źiek a bar├ínkov v r├┤znych podob├ích. Ve─żkono─Źn├í v├Żzdoba u v├ís doma tak m├┤┼że ma┼ą mnoho pod├┤b. Ak patr├şte medzi ┼íikovn├ę, tvoriv├ę d├ímy, ur─Źite si v├Żzdobu rob├şte sam├ę.Ve─żk├í noc je asi najd├┤le┼żitej┼í├şm kres┼ąansk├Żm sviatkom, ktor├ęho symbolika sa skrz na skrz prel├şna aj so sviatkami pohansk├Żmi a v├ştan├şm jari. Spolo─Źne s nimi sa preb├║dza nielen pr├şroda, ale prich├ídza aj mnoho kr├ísnych trad├şci├ş - ─Źak├í n├ís pe─Źenie mazanca, bar├ínka a jud├í┼íkov, zdobenie vaj├ş─Źok ─Źi pletenie korb├í─Źov. Neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou ve─żkono─Źn├Żch pr├şprav je tie┼ż aj v├Żzdoba, ktor├í vnesie do domu prv├ę n├íznaky jari. Sk├║ste sa tento rok pozrie┼ą po nov├Żch ve─żkono─Źn├Żch dekor├íci├ích a vytvorte si kr├ísnu, origin├ílnu a vkusn├║ v├Żzdobu. Tematick├ę a ┼ít├Żlov├ę ozdobenie sviato─Źnej tabule sa nikdy nem├┤┼że sta┼ą krokom ved─ża, preto mu venujte starostliv├║ pozornos┼ą. Mnoho rodinn├Żch stretnut├ş a osl├ív jedlom za─Ź├şna aj kon─Ź├ş a nie inak je tomu aj v pr├şpade Ve─żkej noci. Na v├Żber m├íte z dvoch mo┼żnost├ş, ako sa prestierania zhosti┼ą. M├┤┼żete zvoli┼ą pestr├Ż obrus s ve─żkono─Źn├Żmi mot├şvmi, ktor├Ż sa s├ím o sebe stane hlavn├Żm tematick├Żm prvkom, alebo vyberte prestieranie jednoduch├ę a menej v├Żrazn├ę, aby vynikla umiestnen├í v├Żzdoba. Ak si v┼íak d├íte pr├ícu s v├Żrobou ploch├Żch kvetinov├Żch dekor├íci├ş, ur─Źite by bolo vhodnej┼íie zvoli┼ą sk├┤r obrus a prestieranie v jednej farbe, aby od va┼íej v├Żzdoby neodv├ídzali zbyto─Źne pozornos┼ą. K Ve─żkej noci neodmyslite─żne patr├ş aj dobr├ę jedlo. Ka┼żd├í krajina m├í svoje tradi─Źn├ę menu. V ─Źom niet rozdielov, to je dekorat├şvne zdobenie, preto┼że k ve─żkono─Źn├Żm sviatkom patr├ş aj kr├ísne prestret├Ż st├┤l. Pou┼żite svoju kreativitu a prineste svie┼żu jar do uzavret├Żch priestorov bytu. Na chalupe je ├║┼żasn├ę, ┼że sa d├í stolova┼ą vonku v pr├şrode. V zdoben├ş neexistuj├║ ┼żiadne hranice. Sl├ívnostn├Ż servis , pr├şbor a obrusy, ┼ípeci├ílne len na t├║to pr├şle┼żitos┼ą, pestrofarebn├ę kytice, ve─żkono─Źn├ę ozdoby a k tomu fant├ízia. M├┤┼żete si zvoli┼ą vzne┼íen├║ a elegantn├║ v├Żzdobu, hrav├║ a vesel├║, alebo pr├şrodn├║ vidiecku. Tak pus┼ąte sa do toho a osl├ívte sviatky vo ve─żkom ┼ít├Żle. Jarn├ę farby. ┼Żlt├í farba ako prvosienka, svetlo-zelen├í ako farba tr├ívy, fialov├í ako vo┼łav├í fialka, ru┼żov├í, belaso modr├í ako neboÔÇŽ Ka┼żd├Ż m├íme t├║ svoju jarn├║ farebn├║ ┼ík├ílu, no spolo─Źn├Ż zmysel, v├Żznam je mysl├şm rovnak├Ż ÔÇô nov├Ż ┼żivot, znovuzrodenie. Preto vyberajme farby, ktor├ę n├ím prin├í┼íaj├║ rados┼ą a pote┼íenie, nech m├íme kr├ísne dni.

Co je kraslica ?

Je to vyzdoben├í vaje─Źn├í ┼íkrupina tzv. v├Żdu┼íok (pr├ízdna vaje─Źn├í ┼íkrupina). Vajce je symbol zrodu nov├ęho ┼żivota, preto sa sp├íja s velkono─Źn├Żmi sviatkami, kedy sa preb├║dza pr├şroda a liahnu sa kuriatka, k├í─Źatk├í, h├║satk├í, teda rod├ş sa nov├Ż ┼żivot. Pod─ża historick├Żch kn├şh sa vajcia na┼íli aj v hroboch star├Żch Egyp┼ąanov a Rimanov, ale dodnes sa presne nevie, ─Źi znamenali bohatstvo zosnul├ęho alebo boli do hrobov d├ívan├ę preto, aby m┼Ľtvi nemali pocit hladu. Na Slovensku je kraslica symbolom plodnosti a nov├ęho ┼żivota. Na t├Żchto str├ínkach V├ím uk├í┼żeme nieko─żko techn├şk zdobenia ┼íkrup├şn vajec - krasl├şc. Jednou z najstar┼í├şch techn├şk je tzv. voskovan├í kraslica , kde na zafarben├ę vaj├ş─Źko sa nan├í┼ía hor├║ci vosk dvojfarebn├Ż alebo viacfarebn├Ż, ktor├Ż vytv├íra vzor. Kraslice s├║ dod├ívan├ę na farebn├Żch stuh├ích, aby sa mohli zavesi┼ą ako ozdoba. Na vytvorenie voskovan├Żch krasl├şc sa pou┼ż├şvaj├║ slepa─Źie, ka─Źacie a husacie vaj├ş─Źka. Da─ż┼íia technika je tzv. madeirov├í kraslica . Tvorba t├Żchto krasl├şc je zalo┼żen├í na starej technike voskovania a dotvoren├í je novou technikou tzv. dierovan├şm . Vajce sa vysokoobr├ítkovou model├írskou v┼Ľta─Źkou vydieruje (napr. kr├║┼żky,srdie─Źka), pri─Źom sa vytvor├ş vzor. Potom sa vajce vy─Źist├ş chemik├íliou a voskuje sa tradi─Źn├Żm sp├┤sobom. Na vytvorenie madeirovan├Żch krasl├şc sa pou┼ż├şvaj├║ ka─Źacie a husacie vaj├ş─Źka.

┼át├Żlov├ę, nad─Źasov├ę a ekologick├ę b├Żvanie

V tejto kateg├│ri si vyber├║ aj najn├íro─Źnej┼í├ş z├íkazn├şci. Obrusy s├║ ┼íit├ę z mimoriadnych materi├ílov ako je ─żan, bavlna a pod. S├║ vysoko ekologick├ę, z ─Źist├Żch pr├şrodn├Żch materi├ílov a preto sp─║┼łaj├║ aj tie najn├íro─Źnej┼íie krit├ęria. Modern├Ż dizajn, kvalitn├ę materi├íly a m├│dne farebn├ę kombin├ície uspokoja po┼żiadavky aj toho najn├íro─Źnej┼íieho z├íkazn├şka. Chcete, aby v├í┼í dom ─Źi byt vyzeral ┼ít├Żlovo? Milujete luxusn├ę bytov├ę doplnky a exkluz├şvny modern├Ż dizajn? H─żad├íte netradi─Źn├Ż, origin├ílny a modern├Ż dar─Źek? Vyberte si z ve─żk├ęho mno┼żstva kvalitn├Żch a origin├ílnych bytov├Żch doplnkov, luxusn├ęho bytov├ęho textilu, modern├Żch dekor├íci├ş.

Ve─żk├í noc a jej symboly

KORB├ü─î Ide o ve─żmi star├║ trad├şciu (dolo┼żen├║ u┼ż v 14. storo─Ź├ş), na Ve─żkono─Źn├Ż pondelok a utorok vraj ┼í─żahali man┼żelia a ml├ídenci, diev─Źat├í vraj maj├║ by┼ą vy┼íiban├ę, aby zostali po cel├Ż rok zdrav├ę a uchovali si plodnos┼ą. Kedysi vraj mohli diev─Źat├í oplati┼ą ÔÇ×v├ŻpraskÔÇť mu┼żom na druh├Ż de┼ł na ÔÇ×odplatn├Ż utorokÔÇť. Pre korb├í─Ź existuj├║ v r├┤znych krajoch r├┤zne n├ízvy: hodova─Źka, karab├í─Ź, ┼íib├ík, virg├í─Ź, ┼ívih├ír a mnoho ─Ćal┼í├şch. VAJ├Ź─îKO Je najstar┼í├şm symbolom plodnosti, ├║rody, nov├ęho, st├íle sa opakuj├║ceho ┼żivota (u┼ż od pohansk├Żch ─Źias), ┼żivotnej sily, slnka, n├ívratu jari a podobne. Ako prv├ş pravdepodobne zaviedli zvyk darovania vaj├ş─Źok v obdob├ş sviatkov jarnej rovnodennosti Egyp┼ąania. V minulosti sa vaj├ş─Źka, ktor├ę boli odmenou pre ┼íiba─Źov, nevarili, preto┼że by t├Żm vraj utrpela ich k├║zeln├í moc. BAR├üNOK Symbol prich├ídzaj├║cej jari. Pod─ża Biblie bol obradn├Żm pokrmom ┼Żidov pred ich odchodom z Egypta, v po┼łat├ş kres┼ąansk├Żch ve─żkono─Źn├Żch sviatkov predstavuje symbol ─Źistej obety. ZAJA─îIK Nosi─Ź vaj├ş─Źok (hlavne ─Źokol├ídov├Żch) ÔÇô trad├şcia je prevzat├í z Nemecka. Na jar bol tento u┼íia─Źik v├şdan├Ż pri ─żudsk├Żch obydliach, preto mu zrejme bolo pripisovan├ę rozn├í┼íanie vaj├ş─Źok. Ve─żkono─Źn├Żm star├Żm zvykom bolo ÔÇ×nah├í┼ła┼ą ve─żkono─Źn├ęho zaja─ŹikaÔÇť ÔÇô to znamen├í h─żada┼ą vaj├ş─Źka ukryt├ę v poli. Zaja─Źik je v┼íak aj symbolom chudoby, skromnosti a pokory.

Parametre produktu

materiál80% bavlna + 20% polyester
pali─Źkovan├í ─Źipka100% bavlna
┼áT├ŁLmodern├Ż

V tejto kateg├│rii s├║ ─Ćal┼íie produkty :::::::: 30 ks :::::::::

Z├íkazn├şci, ktor├ş k├║pili tento produkt, k├║pili tie┼ż: